Sortuj od
Epidamn White Sensation
8.3
5 opinii
od
7 378 złza wszystkich
Max Royal G (Royal G2)
7.0
43 opinie
od
2 598 złza wszystkich
Fafa Premium (Ex. Meli)
6.5
54 opinie
od
6 218 złza wszystkich
Onufri
7.1
234 opinie
od
4 118 złza wszystkich
Fafa Aqua Palace
7.6
6 opinii
od
6 798 złza wszystkich
Grint
7.1
41 opinii
od
5 918 złza wszystkich
Royal G
8.1
12 opinii
od
6 358 złza wszystkich
VM Resort
6.9
40 opinii
od
5 518 złza wszystkich
Grand Blue Fafa
6.2
47 opinii
od
5 778 złza wszystkich
Fafa Sun
6.4
6 opinii
od
6 318 złza wszystkich
Riwiera Albańska
Wycieczki na Riwierę Albańską
Być może na wyjazd na Riwierę Albańską skuszą Cię obrazy krystalicznie czystej wody, pięknych, niezatłoczonych plaż i widoków, jakie można porównać do Riwiery Francuskiej. Jeśli tak, to dodatkowo możesz oczekiwać, że wakacje na Riwierze Albańskiej pozwolą Ci zobaczyć przepiękne zamki, cuda natury, a przy tym odpocząć w doskonałych hotelach. Komfort wyjazdu z pełnym wyżywieniem zagwarantuje Ci oferta wczasy Riwiera Albańska All Inclusive, gdzie w cenie wycieczki masz wówczas zapewnione wszystkie najważniejsze świadczenia. Kto choć raz wybierze się na wczasy na Riwierę Albańską, nad Morze Jońskie, na pewno przyzna nam rację, że można tu wypocząć w tak samo dobrych warunkach, jak na najpopularniejszych plażach basenu Morza Śródziemnego. Wybierz ofertę z kategorii Last Minute Riwiera Albańska i przekonaj się, że dziewicze plaże tego albańskiego regionu dorównują tym we Francji czy w Chorwacji.
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
PASZPORTY I WIZY
Jeśli posiadasz obywatelstwo innego kraju, sprawdź przepisy wjazdowe na oficjalnych stronach rządowych tego państwa.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.
TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa. Szczegóły na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .
AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .
SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA
FAQ
Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje na Riwierze Albańskiej i znajdź potrzebne informacje.
Gdzie najlepiej jechać na Riwierę Albańską?
O Riwierze Albańskiej mówi się najczęściej w kontekście pięknych plaż, krystalicznie czystego morza oraz coraz lepiej zorganizowanych kurortów turystycznych, w których rozbudowują się ośrodki wypoczynkowe i hotele. Wśród nich warto wymienić Sarandę, nazywaną europejskimi Karaibami. Kurort ten znany jest z bogatej oferty rozrywkowej, ponad 300 słonecznych dni w roku, a także ciepłej wody w morzu. Nieopodal znajdują się dwa masywy górskie, które pozwalają na zorganizowanie trekkingu.
Kolejnym miejscem, w którym można spędzić wakacje na Riwierze Albańskiej, jest Himarë. To kameralne miasteczko jest ciche i spokojne, a przy tym zapewnia ładne, niezatłoczone plaże. Dodatkowo góruje nad nim twierdza, która dopełnia pocztówkowego krajobrazu. Na urlop możesz wybrać się także do takich nadmorskich miejscowości jak: Dhërmi, Borsh, Palasa, Jalë, Filikuri, Lukovë, czy też Ksamil. Podróż zorganizują dla Ciebie biura turystyczne, z którymi współpracujemy.
Na wakacje Riwiera Albańska All Inclusive pojedziesz m.in. z Itaką czy Rainbow.
Kiedy jechać na Riwierę Albańską?
Riwiera Albańska znajduje się w zasięgu klimatu śródziemnomorskiego. To wyjątkowo słoneczny region w kraju, który charakteryzuje się upalnym latem i łagodnymi zimami. Temperatura na Riwierze Albańskiej jest najwyższa w lipcu i sierpniu, a najchłodniejszymi miesiącami są styczeń i luty. Jeśli planujesz wakacje na Riwierze Albańskiej i opalanie się na plaży, wybierz się do kurortów turystycznych w okresie od czerwca do września.
Tuż przed sezonem, np. na koniec maja, nawet w tak dużych ośrodkach jak Saranda nie będzie jeszcze wielu turystów, dlatego będziesz odpoczywać w ciszy i spokoju, poznając lokalne atrakcje. Woda w morzu w okresie letnim na Riwierze Albańskiej ma zawsze powyżej 22°C. Kiedy lecieć na Riwierę Albańską, jeśli lubisz wysokie temperatury? Niewątpliwie w lipcu, kiedy panują upały nawet do 40°C.
Co warto zobaczyć na Riwierze Albańskiej?
Riwiera Albańska słynie z miejsc, które stwarzają idealne warunki do nurkowania... w jaskiniach. W wodach Morza Jońskiego, niedaleko albańskiego wybrzeża, można też znaleźć zatopione wraki statków. Poza tym w Borsh, w jednym z albańskich kurortów, znajduje się aż 7-kilometrowa plaża – stąd też zasługuje ona na miano perły południa. Do tego wybrzeże porastają drzewka pomarańczowe i cytrynowe oraz oliwne. Widoki są prawdziwie rajskie!
Riwiera Albańska jest wyjątkowo dobrym pomysłem dla rodzin z dziećmi. Zapewnia wiele miejsc do spacerowania, a zamki na wybrzeżu mogą być celem wędrówek dla całej rodziny. Warto odwiedzić Porto Palermo w pobliżu Himarë, gdzie na półwyspie góruje tajemniczy zamek, świadczący o potędze Imperium Osmańskiego sprzed ponad 2 wieków.
Co przywieźć z Riwiery Albańskiej?
Sklepy na Riwierze Albańskiej pełne są znakomitych produktów spożywczych, których smak przypomni Ci pobyt na słonecznym wybrzeżu w Albanii. Jakie kulinarne pamiątki z Riwiery Albańskiej będą najlepsze dla Ciebie i Twoich najbliższych? Najpopularniejsze to np. słoiczek oliwek, butelka oliwy, paczuszki aromatycznych przypraw czy opakowanie chałwy. Możesz też wybrać podarunek dekoracyjny, np. barwną, ręcznie robioną zakładkę do książki czy inne rękodzieło, których na targach i stoiskach w miejscowościach turystycznych nie brakuje. Szukaj przedmiotów, które rzeczywiście powstały w Albanii i były ręcznie wykonane.
Co zabrać na wakacje na Riwierę Albańską?
Jeśli chcesz wypoczywać na Riwierze Albańskiej, obowiązkowo zapakuj do swojej walizki buty do wody. Takie obuwie ułatwi chodzenie po kamieniach w płytkiej wodzie oraz ochroni przed ostrymi jak brzytwa kolcami jeżowców, które są przyczepione do głazów w wodzie. Możesz też wziąć ze sobą zestaw do snorkelingu – w wodach przy miejscowościach na Riwierze Albańskiej można podziwiać przepiękny, podwodny świat. Latem w Albanii będzie słonecznie i ciepło, ale wieczorem mogą nękać Cię komary – olejek do opalania i spray na komary powinny znaleźć się w Twojej walizce. A my gwarantujemy, że wróci o wiele cięższa – od pamiątek i niesamowitych wspomnień. To będą niezapomniane wakacje!
Riwiera Albańska – informacje
Wybierasz się na urlop na Riwierę Albańską? Poznaj najważniejsze informacje o tym regionie Albanii:
- Położenie Riwiery Albańskiej: Obszar południowej Albanii, położony wzdłuż wybrzeża Morza Jońskiego, w obwodzie Wlora, u stóp gór Çika.
- Czas na Riwierze Albańskiej: UTC+1 zimą i UTC+2 latem, według czasu letniego w Albanii jest ta sama godzina co w Polsce.
- Waluta na Riwierze Albańskiej: lek.
- Niezbędne dokumenty: Polacy mogą wjechać do Albanii bez paszportu, na podstawie dowodu osobistego.
- Zabytki Riwiery Albańskiej: Zamek Alego Paszy w Butrincie, zamek Borshi, zamek Kaninë, zamek Lëkurësi, zamek Porto Palermo, zamek Gjona Boçariego.
- Historia Riwiery Albańskiej: Już w 48 r. p.n.e. sam Juliusz Cezar, który podążał śladami Pompejusza, znalazł się w miejscowości Palasë i przekroczył przełęcz górską Llogara na terenie dzisiejszej Albanii. Na jego cześć nazwano to miejsce Przełęczą Cezara. W czasach starożytnych ten obszar Albanii wchodził w skład Ilirii. W 168 r n.e. uzależnił się od Rzymian, pod koniec IV wieku przyłączono go do Cesarstwa Bizantyjskiego. Na przełom wieków VI i VII datowany jest napływ na terenie całej Albanii, w tym na riwierę, plemion słowiańskich. Później tereny te wchodziły w skład Bułgarii. Pierwsze państwo albańskie powstało w XII wieku, a w XIV podbili je Serbowie. Kolejno było ono rządzone przez Turków i Greków. Do czasu II wojny światowej Albania pozostawała księstwem, później republiką, a następnie królestwem, z niemieckim władcą na tronie. Niepodległość Albanii zatwierdziła konferencja z 1920 roku.