Wczasy Dubrovnik
Pokaż cenę:
Za wszystkich
Za osobę
Sortuj od
Royal Princess
od
3 598 złza wszystkich
Uvala (Dubrovnik)
9.4
1 opinia
od
2 938 złza wszystkich
More (Dubrovnik)
od
4 158 złza wszystkich
Valamar Club Sunny
1.0
1 opinia
od
3 178 złza wszystkich
Grand Hotel Park (Dubrovnik)
od
2 458 złza wszystkich
Komodor
od
2 038 złza wszystkich
Lapad
od
3 078 złza wszystkich
Splendid
od
2 378 złza wszystkich
Vis
8.0
6 opinii
od
2 078 złza wszystkich
Valamar Dubrovnik President
od
4 798 złza wszystkich
Dubrovnik
Wakacje i wycieczki do Dubrownika
Wycieczki do Dubrownika to gwarancja aktywnego wypoczynku pośród licznych zabytków oraz malowniczych widoków, jakich nie brakuje w tym skąpanym w słońcu mieście, położonym u wybrzeży lazurowego Morza Adriatyckiego. Wśród ofert wypoczynku w tym chorwackim kurorcie znajdziesz zarówno propozycje wyjazdów typu Dubrownik All Inclusive - z dojazdem własnym lub przelotem - oraz w opcji bez wyżywienia lub wyłącznie ze śniadaniami lub śniadaniami i obiadokolacjami.
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
PASZPORTY I WIZY
Jeśli posiadasz obywatelstwo innego kraju, sprawdź przepisy wjazdowe na oficjalnych stronach rządowych tego państwa.
Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.
SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA
FAQ
Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje w Dubrowniku i znajdź potrzebne informacje.
Wakacje z dziećmi w Dubrowniku
Wbrew pozorom, „Perła Adriatyku” oferuje nie tylko spacery i zwiedzanie zabytków, ale również przepiękne plaże, dzięki czemu to magiczne miejsce idealnie nadaje się na wakacje z dziećmi. W Dubrowniku można znaleźć zarówno kamieniste, żwirkowe, jak i uwielbiane przez najmłodszych – piaszczyste plaże. W zielonej dzielnicy Babin Kuk pociechy mogą do woli cieszyć się jazdą na rowerze, grą w minigolfa czy sportami wodnymi na plaży Copacabana.
Dużą atrakcją będzie na pewno rodzinna wizyta w Aquarium, gdzie można zobaczyć m.in. olbrzymiego żółwia czy wyprawa do Muzeum Przyrodniczego. Na spacer po murach miasta najlepiej wybrać się z rana bądź wieczorem, aby uniknąć największego upału. Ciekawym urozmaiceniem może okazać się wycieczka łodzią na pobliską wyspę Lokrum (kąpiel w słonym jeziorku Mrtvo more) oraz wzgórze Bosanka, gdzie na dzieci czekają kucyki.
Kiedy jechać do Dubrownika?
Najlepszym czasem na udany urlop w Dubrowniku jest okres od maja do października, bowiem panująca tam wówczas temperatura (21,5-28,5 st. C), pozwala skorzystać też do woli z morskich kąpieli. Najgoręcej jest tutaj w lipcu i w sierpniu, należy jednak pamiętać, że w szczycie sezonu Dubrownik przeżywa największe oblężenie turystów.
W listopadzie, marcu i kwietnia pogoda w Dubrowniku sprzyja zwiedzaniu i spokojnym spacerom w temperaturze około 16 stopni. Morze najcieplejsze jest w okresie od czerwca do września.
Co warto zobaczyć w Dubrowniku?
Zwiedzanie Dubrownika dobrze jest rozpocząć od bramy Pile, od której wiedzie klimatyczna promenada Starego Miasta (Stradun), wpisanego na listę UNESCO. Warto zobaczyć Fontannę Onufrego oraz klasztor Franciszkanów z urzekającym zielonym dziedzińcem. Udając się na Plac Luza, można podziwiać Pałac Sponza, a także XV-wieczną wieżę zegarową.
Katedra Wniebowzięcia NMP czy Pałac Rektorów – to kolejne ważne punkty na turystycznej mapie Dubrownika. Na Placu Poljana R. Boskovica znajduje się targ z owocami i rękodziełami, a w pobliżu znane w filmu „Gra o Tron” – schody prowadzące do kościoła św. Ignacego.
Spacer murami obronnymi miasta pozwoli spojrzeć na Dubrownik i okolice z zupełnie innej perspektywy. Wielbiciele malowniczych widoków mogą również udać się na pobliskie wzgórze Srd, na które można wjechać np. kolejką linową. Spędzając wakacje w Dubrowniku, nie sposób też nie skorzystać z uroków okolicznych plaż, jak np. Banje, Bellevue, Copacabana, Sveti Jakov oraz Lapad.
Jak dojechać do Dubrownika?
Wybierając się na wczasy do Dubrownika, zdecydowanie najwygodniej jest skorzystać wybierając wycieczki z przelotem. Bezpośrednie połączenia z „Perłą Adriatyku” są m.in. z lotniska w Warszawie - lot trwa ok. 2 godzin.
Większość ofert pobytu w Dubrowniku zakłada dojazd na miejsce we własnym zakresie, co zawsze ma odzwierciedlenie w atrakcyjnej cenie wycieczki. Turyści najczęściej wybierają podróż samochodem, która również ma swoje uroki, a najchętniej wybieraną trasą jest droga przez czeskie Brno, austriacki Wiedeń i chorwacki Zagrzeb. Należy pamiętać, że podróż autostradami przez Czechy i Austrię wymaga wykupienia winiety, płatne są także tego typu drogi w samej Chorwacji. Podróżujący z Pomorza mają do przejechania ok. 1850 km (czas przejazdu ok. 17-18 h), z Warszawy ok. 1625 km (ok. 16 h), a z Katowic – 1340 km (ok. 13,5 h).
Co przywieźć z Dubrownika?
Wśród charakterystycznych dla „Perły Adriatyku” pamiątek, jakie można przywieźć z wycieczki – jest m.in. figurka św. Błażeja z Sebasty, patrona Dubrownika. Równie chętnie turyści przywożą też drewniane, malowane babushki (lalki), miniaturki miasta oraz rękodzieła. Wielbiciele czekolady mogą zabrać ze sobą wyroby słynnej fabryki Kraš, a wielbiciele nabiału – ser Pag, wytwarzany z mleka owiec o tej samej nazwie. Turyści chętnie kupują również wyroby z lawendy - np. woreczki zapachowe, mydła.
Miłośnicy trunków mogą przywieźć wina - np. Merlot, Prosec czy Teran - albo likier wiśniowy (maraschino). Popularne są również miód, herbatniki paprenjak, oliwa z oliwek oraz pierniki w kształcie serca. W Dubrowniku można kupić ponadto wiele pamiątek nawiązujących do serialu „Gra o Tron”, a nawet zrobić sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie.
Ciekawe informacje o Dubrowniku
- Dubrownik jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem w Chorwacji
- w okresie pomiędzy IX a XII wiekiem – Dubrownik był częścią imperium bizantyjskiego
- serial „Gra o Tron” niewątpliwie mocno przysłużył się promocji Dubrownika, który „odgrywał” w nim rolę Królewskiej Przystani, stolicy Westeros
- w 1991 i 1992 roku niektóre budynki miejskie zostały uszkodzone wskutek walk niepodległościowych w ramach chorwackiej wojny domowej
- Katedra Wniebowzięcia NMP wzniesiona dostała dzięki darowiźnie Ryszarda Lwie Serce
- mury obronne miasta mają długość 1940 m, wysokość 25 m, a grubość od 1,5 do 6 m
- od roku 1979 Dubrownik znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO
- w okresie wakacji letnich (od końca czerwca do końca sierpnia) – w mieście odbywa się słynny Letni Festiwal (Dubrovačke ljetne igre), który jest świętem folkloru, opery, teatru i muzyki
- klasztorze Franciszkanów w Dubrowniku znajduje się najstarsza w Europie, wciąż działająca apteka (od 1317 roku); sztandarowym produktem apteki franciszkańskiej jest krem różany o ściśle strzeżonej recepturze.