Wczasy Bahrajn
Pokaż cenę:
Za wszystkich
Za osobę
Bahrajn w skrócie
Nowoczesne miasto Manama z imponującą architekturą
Fascynujące zabytki i forteca Bahrajn
Ciepłe, krystaliczne wody Zatoki Perskiej
Sortuj od
The Art (ex Art Rotana)
od
8 998 złza wszystkich
Novotel Bahrain Al Dana Resort
od
6 798 złza wszystkich
The Grove Conference Centre
od
6 798 złza wszystkich
Grand Safir
od
4 198 złza wszystkich
Royal Saray Resort by Accor
od
15 078 złza wszystkich
Al Bander Resort
od
7 718 złza wszystkich
Hawar Resort by Mantis
od
14 098 złza wszystkich
Arman Juffair Mall
od
4 658 złza wszystkich
Jumeirah Gulf of Bahrain Resort & Spa
od
14 778 złza wszystkich
The Seven
od
6 338 złza wszystkich
Bahrajn
Wycieczki do Bahrajnu
Egzotyczne wczasy w Bahrajnie to propozycja dla wszystkich, którzy spragnieni są słońca o każdej porze roku oraz cenią sobie komfortowy wypoczynek połączony ze zróżnicowaną gamą atrakcji. Głównym magnesem dla turystów są tutaj rajskie plaże skąpane w turkusowych wodach Zatoki Perskiej (Arabskiej), nowoczesne hotele, futurystyczna architektura większych miast oraz możliwość zgłębiania historii i kultury dawnych cywilizacji zamieszkujących te tereny Azji. Dostojne meczety, starożytne zabytki, kipiące nowoczesnością i przepychem metropolie, wspaniałe krajobrazy, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz pewna, słoneczna pogoda - to wystarczające powody, dla których każdego roku Bahrajn odwiedzają tłumy turystów. Wakacje w opcji Bahrajn Last Minute to gwarancja wspaniałej przygody i rewelacyjnego wypoczynku!
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
PASZPORTY I WIZY
Jeśli posiadasz obywatelstwo innego kraju, sprawdź przepisy wjazdowe na oficjalnych stronach rządowych tego państwa.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Od obywateli RP wymagane są wizy uprawniające do wjazdu i pobytu. Od dnia 1 października 2014 r. obywatele polscy udający się do Bahrajnu w celach turystycznych lub biznesowych mogą uzyskać wizę bez konieczności posiadania tzw. sponsora. Można ją uzyskać na dwa sposoby: na lotnisku w Manamie i pozostałych przejściach granicznych lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej.
SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA
FAQ
Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje w Bahrajnie i znajdź potrzebne informacje.
Gdzie jechać na wakacje do Bahrajnu?
Terytorium, jakie zajmuje Bahrajn, nie licząc okolicznych wysp, jakie przynależą do Królestwa – jest niewiele większe od Warszawy, dlatego szybko i bez problemu można dostać się w dowolny rejon kraju. Turyści najchętniej decydują się na luksusowy hotel w stolicy Bahrajnu – Manamie, np. w dzielnicy Juffair, ale dużą popularnością cieszy się także wyspa i miasto Muharraq (dawna stolica).
Wczasowicze często wybierają ponadto drugie co do wielkości miasto Riffa, które znajduje się w centralnej części Bahrajnu albo malownicze Zallaq pośród lazurowej laguny i palm daktylowych. Amatorzy wysp mogą zdecydować się na pobyt na Amwaj Islands lub Sitra albo udać się na niezamieszkały archipelag Hawar – położoney nieopodal brzegu Kataru, gdzie m.in. bytują kormorany Socotra.
Kiedy najlepiej jechać do Bahrajnu?
Nie ma co ukrywać – w Bahrajnie jest gorąco i to nawet bardzo, a upał daje się dodatkowo we znaki przez zwiększoną wilgotność. Kraj leży w strefie klimatu zwrotnikowego ze średnioroczną temperaturą wynosząco ok. 25 st. C. Jeśli nie przeszkadza Ci żar lejący się z nieba, ponieważ planujesz głównie wypoczynek nad wodami Zatoki Perskiej czy przy hotelowym basenie – możesz wybrać się na wakacje w Bahrajnie w okresie od kwietnia do października (nawet 40 st. C). Turyści najczęściej decydują się przyjechać do Bahrajnu w kwietniu, maju i październiku – kiedy słońce nie jest tak dokuczliwe, a upały bardziej znośne.
Interesującą opcją na urlop w Bahrajnie jest zima, kiedy termometry wskazują nie więcej, niż 20 st. C, a ochłodę przynoszą czasem niewielkie opady deszczu. Nie polecamy raczej wczasów w Bahrajnie w okresie Ramadanu, ponieważ restauracje zwykle są zamknięte do godziny 18.00, nieczynną są również dyskoteki i wiele innych atrakcji.
Co warto zobaczyć w Bahrajnie?
W ramach alternatywy od plażowania, nart wodnych czy kitesurfingu, warto zobaczyć na własne oczy ruiny dawnego Dilmun, który założony został prawdopodobnie 3000 lat p.n.e. Zachęcamy także do podziwiania pięknych świątyń i meczetów, jak np. Al-Fateh Grand oraz Khamis. Polecamy ponadto Muzeum Narodowe Bahrajnu w mieście Manama, które należy do najnowocześniejszych i największych na Środkowym Wschodzie. W muzeum można odbyć swoistą podróż w czasie i poznać historię kraju – od epoki kamienia do chwili wydobycia ropy naftowej.
Fani sportów motorowych będą z pewnością zachwyceni wizytą na torze Formuły 1, jaki znajduje się w Sakhir. Polecamy też zwiedzanie średniowiecznych fortyfikacji wzniesionych w stylu arabskim i młodszych – z XIX wieku, jak np. Fort Arad czy Fort Riffa. Grobla króla Fahada to sztucznie usypany wał, na którym wybudowano 30-kilometrową autostradę łączącą Bahrajn z Arabią Saudyjską. Warto więc skorzystać z możliwości odwiedzenia drugiego kraju, bez potrzeby kupowania biletu lotniczego. Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Bahrajnu jest Drzewo Życia. Nie byłoby nic szczególnego w podziwianiu 100-letniego gatunku mesquite, gdyby nie fakt, że drzewo rośnie samotnie na środku pustyni, bez dostępu do wody.
Co przywieźć z Bahrajnu?
Najpopularniejszą pamiątką, jaką turyści przywożą z Bahrajnu – jest złota biżuteria, często zdobiona perłami, z jakich niegdyś zasłynął ten kraj. Na lokalnych bazarach, tzw. souq, można kupić aromatyczne przyprawy, orzechy, daktyle i migdały, a także tradycyjne suknie, jakie noszą tu kobiety, czyli czarna abaya.
Dużym zainteresowaniem cieszą się ponadto wyroby ceramiczne w postaci kolorowych amfor, zdobionych talerzy i innych naczyń oraz ekskluzywne dywany. W Bahrain International Circuit funkcjonuje sklep z pamiątkami, w którym można dostać np. koszulki z odwzorowana trasą lokalnego toru Formuły 1.
Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Bahrajnu?
Sprawdź ciekawe informacje, które pozwolą Ci lepiej przygotować się do wyjazdu do Bahrajnu:
- słowo „Bahrajn” oznacza „dwa morza”
- Bahrajn uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii w 1971 roku
- najwyższe wzniesienie Jabal ad Dukhan ma zaledwie 122 m n.p.m.
- obowiązuje tu waluta – dinar bahrajski (BHD)
- ponad połowę mieszkańców Bahrajnu stanowią cudzoziemcy
- w Bahrajnie obowiązuje monarchia konstytucyjna, a panujący krajem nosi tytuł króla (wcześniej posługiwano się tytułem emira)
- gospodarka kraju opiera się na ropie naftowej i gazie, ale coraz większe znaczenie mają też usługi, w tym bankowe
- jak na liberalny kraj przystało, zakup alkoholu czy mięsa wieprzowego nie stanowi tutaj większego problemu, co jest rzadkością w tym regionie świata
- tylko 5 proc. plaż w Bahrajnie jest publiczna, pozostałe są w rękach prywatnych właścicieli.