1 958 zł
/za wszystkich
Tri Studnicky
6.2
3 opinie
6.2
3 opinie
Opis oferty
4
Słowacja/Niskie Tatry
Położenie
• Demänovská Dolina/Liptovsky Mikulas
• Ok. 6 km centrum Liptowskiego Mikulasza
• Ok. 10 km ośrodek narciarski Jasna-Chopok
• Ok. 100 m przysatnek autobusowy
• Ok. 11 km Tatralandia
• Ok. 25 km Park Wodny Besenova
• Ok. 2 km Jaskinia Demanovska
Wyposażenie hotelu
• Recepcja
• Restauracja, bar
• Narciarnia
• Bezprzewodowy internet
Bezpłatnie:
• Centrum wellness 100 m: łaźnia parowa, sauna fińska, ścieżka Kneippa, whirpool, strefa relaksu
Pokoje
Double room Standard
• Ok. 20 m
• łazienka (prysznic/wanna, suszarka do włosów, WC)
• TV, telefon
• Sejf (bezpłatny)
• Minibar (dodatkowo płatny)
• Internet wfi
• Od strony ulicy
Double room Deluxe
• Ok. 20 m
• Kategoria deluxe
• Wyposażony jak pokój standard
Wyżywienie
BB (Bed&Breakfest) śniadania w formie bufetu
HB (Half Board) śniadania w formie bufetu, kolacje serwowane, napoje za dopłatą
Dodatkowe informacje
• Opłata klimatyczna płatna na miejscu
• Wydzielony parking bezpłatny
• Zwierzęta na zapytanie 35 EUR/dzień
• Zakwaterowanie od godziny 15:00, wykwaterowanie do godziny 10:00
Opis kraju
Słowacja
Choć Słowacja sąsiaduje z Polską, podróżnych może zaskoczyć ciekawą kulturą, pięknymi miastami i wspaniałymi krajobrazami. Odwiedzić ją powinni przede wszystkim pasjonaci górskich krajobrazów i sportów zimowych, ale i miłośnicy zwiedzania nietuzinkowych zabytków i miejscowości. Słowacja leży w Europie Środkowej i graniczy z pięcioma krajami: Polską, Ukrainą, Węgrami, Austrią i Czechami. Aż 61 % jej powierzchni zajmują pasma Karpat Zachodnich. W znacznej części kraju znajdują się także parki narodowe i rezerwaty przyrody. Wakacje w Słowacji to dobry pomysł dla osób lubiących wypoczynek na łonie natury, przede wszystkim pasjonatów sportów zimowych. Istnieje tam bowiem wiele dobrze wyposażonych i przygotowanych ośrodków narciarskich. Słowacja słynie ze wspaniałej natury i pięknych górskich krajobrazów. Na jej terenie znajduje się aż dziewięć parków narodowych. Podczas urlopu na Słowacji warto odwiedzić jedną z klimatycznych górskich miejscowości lub jeden z położonych u podnóża Karpat kurortów narciarskich. Ich wyjątkowe położenie, często krystalicznie czyste powietrze i sielankowa atmosfera sprzyja bowiem odpoczynku na łonie natury. W kraju znajduje się także wiele wartych odwiedzenia miejscowości oraz wyjątkowych zabytków. Do najbardziej fascynujących z nich zalicza się przede wszystkim zamki i pałace, między innymi Zamek Spiski, ruiny zamku Devin czy nazywane słowackim Disneylandem" Bojnice. Na szczególną uwagę zasługują także jaskinie skalne. Najsłynniejszą z nich jest znajdująca się na liście światowego dziedzictwa Dobszyńska Jaskinia Lodowa. To unikatowy rezerwat przyrody oraz schronienie wielu gatunków zwierząt i roślin. Kultura i obyczajeSłowacja jest państwem unitarnym i dzieli się na osiem krajów:
Bratysławski, trnawski, trenczyński, nitrzański, żyliński, bańskobystrzycki, preszowski i koszycki. Każdy z nich charakteryzuje inny, oryginalny folklor; różne są regionalne dania, tańce ludowe, przyśpiewki czy tradycje i obyczaje. Kultura Słowacji nie różni się znacząco od polskiej. Rozbieżności jest niewiele, ale są wyraźne. Zauważalne są między innymi w obchodach Wielkanocy. W świąteczny poniedziałek na przykład nie oblewa się innych wodą, a smaga delikatnie rózgami zakończonymi kolorowymi wstążkami. Do słowackich obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO należą m.in. : skansen architektury ludowej Vlkolínec, drewniane kościoły w słowackich Karpatach czy średniowieczne miasto obronne Bardejów. KuchniaKażdy region Słowacji ma swoje własne tradycyjne dania, dlatego na pojęcie kuchnia słowacka" składają się zwyczaje kulinarne wszystkich dziewięciu krajów. Bazuje ona na tych produktach, które były łatwe do pozyskania i do przechowania nawet podczas mroźnych zim w górach - pszenicy, mleku, kiszonych warzywach, ziemniakach, jajkach i mięsie. Do najpopularniejszych słowackich potraw należą: bryndzové halušky (ziemniaczane kluski podawane z bryndzą), kapustnica (kapuśniak), segedínsky guláš (gulasz z kiszoną kapustą i śmietaną czy rezeň (panierowany sznycel wieprzowy). Podczas urlopu na Słowacji warto spróbować jej regionalnych piw, często o bardzo ciekawych i oryginalnych smakach. Dla aktywnychOsoby lubiące aktywny odpoczynek na pewno nie będą się na Słowacji nudzić. Latem wspaniałe górskie tereny zamieniają się w mekkę pasjonatów górskich wędrówek i jazdy na rowerze. Dobrym pomysłem na aktywne spędzanie czasu jest także wizyta na jednym z licznych basenów termalnych. Zimą głównymi atrakcjami Słowacji są sporty zimowe. W słowackich górach jest wiele mniejszych i większych ośrodków narciarskich. Trasy narciarskie są równie dobrze przygotowane, jak w krajach alpejskich, ale charakteryzują je znacznie niższe ceny. Co warto kupić? Ciekawą pamiątką ze Słowacji są wszelkie regionalne wyroby spożywcze:
Sery, dżemy, piwa, miody. Znaleźć tam można także wiele produktów rzadko dostępnych w polskich sklepach (jak konkretne słodycze czy trunki). Pięknym upominkiem ze Słowacji będą także naczynia w tradycyjne słowackie wzory ludowe lub elementy tamtejszych ludowych strojów. PogodaSłowacja znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, który charakteryzują cztery wyraźne pory roku. Pogoda na Słowacji północnej często jednak znacznie różni się od tej panującej akurat na południu kraju. Związane jest to z ukształtowaniem terenu. W partiach górskich średnie temperatury są często dużo niższe niż na terenach nizinnych, a zima dłuższa i mroźniejsza. Przydatne zwrotyJęzyk słowacki przypomina bardzo czeski, ale ma też wiele podobieństw do języka polskiego. Jakie zwroty warto znać podczas urlopu na Słowacji? dzień dobry - dobry den
czyt. dobri: deń] przepraszam - prepacte [czyt. prepa: czte] proszę - prosim[czyt. prosi: m] nie rozumiem - nerozumiem [czyt. ńerozumjem] słabo mówię po słowacku - hovorím zle v slovenčine [czyt. havorim zje w slovenczinie] mam na imię - moje meno je [czyt. moje meno je] gdzie jest... - kde je... [czyt. gdzie je
biuro informacji turystycznej - turistická informačná kancelária czyt. turisticzka informaczna kancelaria
Lotnisko - letisko
czyt. letisko] dworzec autobusowy - autobusová stanica [czyt. autobusowa stanica] dworzec kolejowy - vlaková stanica [czyt. wlakowa stanica
Dlaczego Słowacja? Z Polski na Słowację można dostać się zaledwie w kilka godzin. Zarówno dłuższy urlop na Słowacji, jak i wypad na weekend pozwala na odpoczynek w bardzo zróżnicowanych miejscach. Można podziwiać piękne górskie krajobrazy, regenerować się w aquaparku i zwiedzać zabytki w dużym mieście. Informacje praktyczneWymagane dokumenty:
Słowacja należy do Unii Europejskiej i jest w strefie Schengen, dlatego na jej terytorium podróżni z Polski mogą wjechać, posiadając jedynie dowód osobisty. Waluta: na Słowacji płaci się w euro. Ceny: na Słowacji jest nieco drożej niż w Polsce. Za posiłek w restauracji zapłacić należy około 25 - 30 złotych. Czas: strefa czasowa na Słowacji to UTC + 1 w zimie oraz UTC +2 w lecie. Godzina jest dokładnie ta sama, co w Polsce. Napięcie: w gniazdkach elektrycznych na Słowacji panuje napięcie 230 V. Gniazdka są standardowe, europejskie. Szczepienia: podróżni z Polski wjeżdżający na Słowację nie muszą się szczepić. Ambasady:
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Słowacji mieści się w Bratysławie (Hummelova,Staré Mesto, Słowacja,: +421 2/ Ambasada Słowacji w Polsce - w Warszawie (ul. Litewska 6, 00 - 581 Warszawa,.
WAŻNE:
Wybierz pokój i datę zakwaterowania
NowośćPodział na pokoje
Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.
Maksymalna liczba uczestników
Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.
Standard double room
2 dorosłych
Deluxe double room
2 dorosłych
Warto dokupić
Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji
70%
naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia
zero ryzyka
Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19
od 80 tys. do 8 mln €
kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
100%
o tyle wzrosła w ciągu roku liczba klientów, którzy kupują wakacje online
256000+
tyle opinii o hotelach napisali i opublikowali nasi klienci
100+
tyle sprawdzonych biur podróży współpracuje z nami
Cena całkowita
1 958 złKup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.
Opinie 3
Po wybraniu filtrów zobaczysz średnią ocenę dla przefiltrowanych opinii
Sortuj po:
Luty 2023
·
Rodzina z dziećmi
Opinia dodana w ramach konkursu Wakacje za opinię.
4.6
Nie wiem skąd pomysł że to hotel 4-gwiazdkowy, myślę że 3-gwiazdki to max a restauracja to maksymalnie 2 gwiazdki a i to tylko dzięki śniadaniom w postacie szwedzkiego bufetu, ale po-kolei. Sam hotel to późny gierek który czasy świetności ma już za sobą. Pokoje są spore ale trudno je nazwać luksusowymi. Dużym minusem było dla mnie to że pokoje były "przegrzane" z brakiem możliwości temperatury. W nocy nie dało się spać, tak było gorąco. Otarcie okna powodowało że osoba która przy nim spała marzła. Drugim minusem był słabo działający Internet. Jednak największym minusem była restauracja. Osoba która tam pichci (bo nie nazwę ją kucharzem) nie ma pojęcia o gotowaniu. Potrawy są tak wyjałowione ze smaku, że do dziś nie wiem co trzeba zrobić żeby wszystkie dania smakowały jak siano. Nieważne czy jesz potrawkę z jelenia czy rybę, wszystko ma smak tektury z sianem. Przywykłem do tego że słowackie zupy smakują jak woda, ale szczytem wszystkiego był grilowany łosoś na którego czekałem pół godziny po zjedzeniu zupy który był po prostu surowy. Może jak ktoś lubi suszi będzie zadowolony, ale dla mnie słowo grilowany oznacza że ryba nie może być surowa. Na szczęście miałem konserwę w pokoju i to było najlepsze co jadłem w tym hotelu. I dodam że nie straciłem smaku ponieważ śniadania były smaczne, natomiast posiłki obiadowe to , DNO, MUŁ I WODOROSTY. Generalnie hotel przereklamowany nie warty swojej ceny, NIE POLECAM
Wady
• NAJGORSZE OBIADY JAKIE JADŁEM W ŻYCIU, przegrzane pokoje, słaby internet
Pogoda
Kwiecień
Przed podróżą
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej.
Przewodnik
Opis obiektu
Niskie Tatry to piękne, rozłożyste pasmo górskie położone w samym sercu Słowacji, na południe od Wysokich Tatr. Góry te rozciągają się od Popradu do Bańskiej Bystrzycy, ich piękno wraz z malowniczą Dolina Demanowską możemy podziwiać z najwyższego szczytu Chopoka (2024 m n.p.m.).
Cały region posiada wspaniale rozwiniętą infrastrukturę narciarską. Mnóstwo świetnie przygotowanych i sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych, kryte baseny, lodowiska, liczne kawiarnie, restauracje doskonale uzupełniają naturalne walory tej części Tatr. Tereny narciarskie: 800 - 2024 m n.p.m.
apres ski
Urlop w Tatrach Niskich to oprócz znakomitej zabawy na śniegu także gwarancja aktywnego wypoczynku i moc atrakcji po odpięciu nart. Doskonała zabawa czeka nas również w osławionym aquaparku "Tatralandia" w Liptowskim Mikulaszu. Dzieci będą mogły doskonalić lub dopiero zaczynać swoją przygodę z nartami w jednej ze szkółek narciarskich, na pewno ucieszy je także możliwość uczestnictwa w kuligu. Dorośli natomiast skorzystają z bogatej oferty restauracji, knajpek i chat góralskich, w których przy dobrej muzyce i smacznym jedzeniu spędzą miły wieczór. A jeżeli zamarzy się nam chwila relaksu - możemy skorzystać z sauny, basenu lub z usług centrum fitness.
snowaprki
Tatry Niskie to doskonały pomysł na zimowy urlop dla wszystkich amatorów podniebnych akrobacji i, trików, muld i skoczni. Znajduje się tu najstarszy słowacki snowpark - Snowpark Jasna. Aby spełnić rosnące wymagania klientów zainwestowano w nowoczesny system zaśnieżania na aż 1500-metrowym odcinku. Strefa Fun Zone z trasami, boksami i skoczniami to propozycja zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. A straight boxy, small jumpy, street down?y, flat boxy i kickery to tylko niektóre z atrakcji.