15 600 zł
/za wszystkich
Rumunia
Opis oferty
Kraj
Rumunia
Rumunia
Fortece, kościoły obronne, monastyry, grody warowne. Malownicze krajobrazy Transylwanii, słynne malowane klasztory Bukowiny. Zamek Drakuli w Bran. Perła Transylwanii – Sighisoara. Most Kłamców w Sibiu. Bukareszt zwany Paryżem Wschodu. Unikatowe zabytki z listy UNESCO. Smaki i folklor Rumunii.
Dzień 1
Bukareszt
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Bukaresztu. Po przylocie objazd miasta autokarem, na trasie m.in. Łuk Triumfalny, Plac Rewolucji, bulwar Unirii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 2
BUKARESZT – SIBIU
Przejazd przez wołoszczyznę do transylwanii najpiękniejszą krajobrazowo, najbardziej krętą i najwyżej położoną drogą rumunii – trasą transfogaraską. przejazd przez curta de arges – miejsce pochówku królów rumunii. przy tej trasie znajduje się zamek poienari należący do słynnego włada palownika oraz tama na rzece ardżesz, tworząca jezioro vidraru. w najwyższym punkcie trasy ok. 2050 m n.p.m. położone jest jezioro balea. czas na fotografowanie w punktach widokowych. (w przypadku zamknięcia drogi z powodu złych warunków atmosferycznych przejazd inną trasą, prowadzącą malowniczym przełomem rzeki olt). przyjazd do sibiu – dawnej stolicy sasów siedmiogrodzkich. nazywane jest „miastem z oczami” z powodu charakterystycznych okien dachowych, które według legendy miały pełnić rolę wychowawczą i dawać mieszkańcom poczucie, że są ciągle obserwowani. dzięki temu nie dopuszczali się niecnych uczynków. spacer po starówce, w której skład wchodzą 2 główne place - piata mare i piata mica. na trasie spaceru
Kościół Najświętszej Marii Panny, wieża Turnus Scarilor, Most Kłamców, z którym związanych jest wiele legend. Jedna z nich mówi, że most runie, jeżeli osoba na nim stojąca powie kłamstwo. Następnie malowniczy Pasaż Schodów, który łączy dawne Górne i Dolne Miasto. To wąska uliczka, nad schodami której pną się w górę ściany kamieniczek, połączone dekoracyjnymi bramami. Kolacja na lokalnej farmie – degustacja tradycyjnych przysmaków kuchni rumuńskiej.
Dzień 3
BIERTAN – SIGHISOARA
Wyjazd do Biertan i zwiedzanie znanej w całej Transylwanii ufortyfikowanej świątyni, która otoczona jest podwójnym, a w niektórych miejscach potrójnym murem. Zabytek razem z wioską wpisana jest na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Sighisoary, zwanej perłą Transylwanii lub rumuńskim Carcassonne, gdzie znajduje się jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zespołów miejskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Tutaj urodził się Wład Palownik, znany jako legendarny Drakula. Spacer po starówce otoczonej przez mury obronne z dziewięcioma zachowanymi basztami. Na trasie spaceru – XVI-wieczna wieża zegarowa, z której roztacza się piękny widok na miasto, Kościół na Wzgórzu i Dom Drakuli.
Dzień 4
BYSTRZYCA – VORONET
Przejazd do Bystrzycy, miasta położonego w Siedmiogrodzie. Krótki spacer po dawnym kupieckim mieście Sasów, w którym zachowały się średniowieczne pozostałości domów kupieckich oraz fragmenty murów obronnych. Następnie przejazd w kierunku Bukowiny, która słynie z malowanych kościołów. Zwiedzanie monastyru Voronet, nazywanego „Kaplicą Sykstyńską Wschodu” ze względu na malowidła na ścianach zewnętrznych, jak i w środku. Monastyr Voronet charakteryzuje się bogactwem fresków o intensywnym odcieniu błękitu, znanym jako „Voronet Blue”. Skład tej farby pozostaje tajemnicą nawet teraz, ponad 500 lat po wybudowaniu kościoła.
Dzień 5
KACZYKA – SUCEVITA – MOLDOVITA
Przejazd do Polskiej wsi Kaczyka, w której znajduje się Dom Polski i kopalnia soli, w której pracowali polscy górnicy, którzy przybyli na ziemie Bukowiny pod koniec XVIII wieku. Wizyta w polskim kościele będącym jednym z największych sanktuariów maryjnych w Europie, któremu w 2000 r. papież Jan Paweł II nadał tytuł bazyliki mniejszej. Przejazd przez miejscowość Marginea, która słynie z tzw. Czarnej ceramiki i innych wyrobów na Bukowinie. Następnie zwiedzanie monastyru Sucevita otoczonego murem obronnym z malowaną cerkwią pod wezwaniem Zmartwychwstania. Przejazd do monastyru Moldovita ze wspaniałą cerkwią Zwiastowania Bogurodzicy, która łączy cechy stylu gotyckiego i bizantyńskiego.
Dzień 6
NEAMT – AGAPIA – WĄWÓZ BICAZ
Wyjazd w kierunku Siedmiogrodu. Po drodze zwiedzanie klasztorów mołdawskich – Neamt, jeden z najstarszych klasztorów rumuńskich znajdujący się na terenie historycznej Mołdawii, w którym wciąż rozwija się życie duchowe i mieszkają mnisi; Agapia – XVII-wieczny klasztor żeński, w którym mieszka ok. 400 mniszek, z cerkwią św. Archaniołów Michała i Gabriela. Przejazd przez urzekający pięknymi krajobrazami wąwóz Bicaz, którego skaliste ściany dochodzą do 300 m wysokości. Postój na punkcie widokowym nad Jeziorem Czerwonym, największym naturalnym, górskim jeziorem osuwiskowym w Karpatach Rumuńskich.
Dzień 7
PREJMER – HARMAN – BRASZÓW – BRAN
Przejazd do Prejmer, który był jedną z najdalej wysuniętych na wschód osad Sasów w Siedmiogrodzie. Zwiedzanie kościoła warownego, którego budowę w 1218r. rozpoczęli Krzyżacy. W kolejnych wiekach rozbudowę świątyni kontynuowali cystersi. Wokół kościoła wzniesione zostały potężne, osiągające nawet 14 metrów wysokości monumentalne mury obronne, co uczyniło z niego ekstremalnie trudną do zdobycia fortecę. Następnie przejazd do Harman i zwiedzanie kościoła warownego, którego historia sięga 1240 r. Kościół otoczony murami obronnymi, które w niektórych miejscach mają wysokość 12 metrów, zwieńczone 7 wieżami stanowi mieszankę stylów, gdzie pierwotna romańska bazylika przekształciła się w gotycką twierdzę należy do najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Transylwanii. Przejazd do Braszowa – jednego z najpiękniejszych miast Rumunii, położonego u podnóża Karpat. Początki miasta sięgają XIII w. W średniowieczu osiedlili się tu węgierscy Sasi i rycerze Zakonu NMP (Krzyżacy). Zwiedzanie starego miasta. Spacer po placu Sfatului otoczonym zabytkowymi kamieniczkami budowanymi od XV w., mury miejskie, cerkiew św. Mikołaja, Brama Katarzyny. Zwiedzanie późnogotyckiego Czarnego Kościoła – największej sakralnej budowli w Rumunii. Przejazd do miejscowości Bran, gdzie znajduje się dobrze zachowany jeden z najbardziej znanych zamków Transylwanii. Usytuowany wysoko na szczycie 200-metrowego klifu i otoczony aurą tajemnicy i legendy, zamek Bran zawdzięcza swoją sławę imponującym wieżom i wieżyczkom, a także mitowi stworzonemu wokół Draculi przez Brama Stockera. Tradycyjna kolacja z pokazem folklorystycznym.
Dzień 8
SINAIA (Zamek Pelesz) – BUKARESZT
Przejazd do Sinaia, gdzie znajduje się dawna letnia rezydencja królów Rumunii – zamek Peles. Zwiedzanie zamku, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych pałaców w Europie i jest doskonałym przykładem neorenesansowej architektury. Zamek Peles był jednym z najnowocześniejszych w Europie, zastosowano w nim nowinki techniczne, jakie były wówczas dostępne. Był to pierwszy zamek na kontynencie w pełni zasilany energią elektryczną, posiadał ogrzewanie, windę, salę teatralną. Pałac ma 160 pokoi. Komnaty pałacu są dekorowane hebanem, masą perłową i setkami witraży w oknach. Wewnątrz znajduje się ogromna kolekcja dzieł sztuki, obrazy, zabytkowa broń, unikatowe meble, porcelana, biblioteka z unikatowymi woluminami. Przejazd do Bukaresztu. Uroczysta kolacja w jednej z najstarszych restauracji stolicy Rumunii. Nocleg.
Dzień 9
Bukareszt
Zwiedzanie Bukaresztu, zwanego Paryżem Wschodu. Przejazd bulwarem Unirii, który prowadzi do budynku Pałacu Parlamentu. Jest to jeden z największych budynków administracyjnych na świecie, większy jest tylko amerykański Pentagon. Następnie Plac Rewolucji, gdzie znajduje się m.in. neoklasycystyczna sala koncertowa nazywana rumuńskim Ateneum, pałac królewski z początków XIXw., w którym obecnie znajduje się Narodowe Muzeum Sztuki oraz cerkiew Kretzulescu. Bukareszt znany jest ze świątyń prawosławnych i katolickich, charakteryzujących się piękna architekturą i bogato zdobionymi wnętrzami. Wizyta w jednej z najpiękniejszych świątyń – monastyrze Stavropoleos, zbudowanym w stylu brancovenesc, który łączy elementy bizantyjskie, renesansowe i orientalne. Następnie spacer brukowanymi uliczkami starówki i dzielnicy Lipscani, które pełne są zabytkowych kamieniczek oraz urokliwych kawiarenek i restauracji. Czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
I rata
2000 PLN płatna przy zapisie
Ii rata
Płatna na 35 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje
Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, 8 noclegów w hotelach 4, pokoje 2 os., dopłata do pokoju 1 os. 950 PLN, 8 śniadań, 8 kolacji (napoje do kolacji płatne dodatkowo), w tym
Kolacja na lokalnej farmie w okolicach Sibiu, kolacja z pokazem folklorystycznym w Predeal, uroczysta kolacja w restauracji w Bukareszcie
Opiekę polskiego pilota, usługi lokalnego przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Uwaga !
Zgodnie z warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG – 10 PLN oraz składka na TFP – 10 PLN. Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 90 EUR. Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 EUR. Zajmowanie miejsc w autokarze/mikrobusie odbywa się wg kolejności podpisywania umów na imprezę. Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Terminy
26.04 - 04.05.2025, 7780.00 PLN
14.06 - 22.06.2025, 7780.00 PLN
09.08 - 17.08.2025, 7780.00 PLN
20.09 - 28.09.2025, 7780.00 PLN
11.10 - 19.10.2025, 7780.00 PLN
Wybierz pokój i godziny lotów
NowośćPodział na pokoje
Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.
Maksymalna liczba uczestników
Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.
Miejsce w pokoju 2 os.
2 dorosłych
Cena całkowita
15 600 złKup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.
Pogoda
Sierpień
Przed podróżą
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Rumunii i przebywać w niej przez 90 dni, liczonych w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego wjazdu, oraz przejeżdżać tranzytem przez terytorium tego kraju na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.