Zasady wjazdu do Tajlandii – czy potrzebny jest paszport?

AktualnościMałgorzata Orlikowska09.01.2023

Jeśli planujesz wyjazd do Tajlandii w najbliższym czasie, sprawdź czy potrzebujesz paszportu i jakie są aktualne zasady wjazdu.

Tajlandia
Tajlandia

Tajlandia jest jednym z ulubionych azjatyckich kierunków turystycznych Polaków. To kraj przystępny cenowo, którego oferta dla odwiedzających jest niezwykle bogata. Przepiękne plaże, niezwykłe krajobrazy i natura, do tego ciekawa historia i kultura (również kulinarna) i mnóstwo zabytków sprawiają, że Tajlandia doskonale nadaje się zarówno na wypoczynek nad wodą, jak i aktywne wakacje. Warunki klimatyczne panujące w tym kraju powodują, że z powodzeniem można tam wypoczywać przez cały rok. Szczyt sezonu turystycznego przypada jednak na okres jesienno-zimowy, tj. między październikiem a marcem, kiedy temperatury sięgają około 30 st. C, a deszcz pada sporadycznie.

Czy do Tajlandii potrzebny jest paszport?

Turyści z Polski przekroczą granicę na podstawie paszportu. Musi on być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Tajlandii. Dokument musi mieć dwie puste strony oraz nie miał oznak uszkodzenia. Przypominamy też, że okazanie podczas kontroli dokumentu tożsamości dotyczy wszystkich podróżnych, niezależnie od wieku. Dzieci muszą mieć aktualny paszport. Polacy podróżujący do Królestwa Tajlandii w celach turystycznych nie potrzebują wiz. Ich pobyt na terenie tego kraju nie może jednak przekraczać 60 dni.

Po przekroczeniu granicy wypełnia się formularz lokalizacyjny w wersji papierowej.

Tajlandia wycofała się ze wszystkich obostrzeń covidowych. Oznacza to, że bez przeszkód można przekroczyć granicę tego kraju i spokojnie planować wakacje.

Zasady pobytu

Przy wjeździe może być wymagane okazanie biletu powrotnego oraz dowodu posiadania środków finansowych w wysokości 10 000 THB na osobę, a także innych dokumentów potwierdzających charakter wizyty, takich jak rezerwacja hotelowa, plan podróży czy zaproszenie. W przypadku braku tych dokumentów, władze mogą odmówić wjazdu.

Ubezpieczenie

Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia prywatnego, które pokryje koszty leczenia w szerszym zakresie oraz umożliwi korzystanie z opieki medycznej w prywatnych szpitalach. Najlepiej wybrać wariant optymalny, który sprawi, że będziecie się czuli bezpiecznie na swoich wymarzonych wakacjach. Do swojej rezerwacji warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie AXA. My polecamy ubezpieczenie Max, które kosztuje zaledwie kilkanaście złotych na dzień. Zawiera ono ważne rozszerzenie o choroby przewlekłe, klauzulę alkoholową oraz inne świadczenia. Więcej o chorobach przewlekłych dowiecie się w naszym artykule pt. "Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne – co musisz wiedzieć?".

Skopiowano
Skopiuj link
Małgorzata Orlikowska
Małgorzata Orlikowska
Karierę zawodową wiązała z socjologią. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo po studiach (z administracji samorządowej) odkryła, że jej powołaniem jest dziennikarstwo. W tym zawodzie spełnia się już 12 lat. Pisała do mediów tradycyjnych i internetowych, m.in. na temat sportu, mody i historii. W ostatnich latach podejmuje przede wszystkim tematy związane z szeroko rozumianą turystyką (w tym turystyką biznesową): pisze teksty branżowe i konsumenckie. Wiedzę o miejscach wartych odwiedzenia zdobywa podczas podróży. W Wakacje.pl jako redaktor pisze teksty turystyczne.

Polecane oferty